Na „Hlohovec“ navázala první dubnovou sobotu klasika Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš, kterou začal silničářský Český pohár. Peloton složený hlavně z domácích a Slovenských celků začal celkem pomalu a po 60-ti kilometrech ztrácel na vedoucí odjetou dvojici lehce přes 5 minut. Tuto ztrátu zlikvidoval nejsilnější domácí tým Whirpool-Author, jehož úspěšná snaha dostihnout uprchlíky měla za následek rozklad pelotonu na menší skupinky a jednotlivce. Ve druhé skupině bojoval nejlepší z našich Ondřej Fierla, který bohužel nestihl přísný časový limit na špici závodu při nájezdu do posledního okruhu a byl odvolán rozhodčími. Závod nakonec ovládl tým Whirpool-Author, když obsadil první dvě místa.

Dalším závodem, kterého se naši závodníci účastnili, byl Slovenský pohár v Suché nad Parnou. Závodilo se ve dvou dnech, kdy první den byla v plánu časovka a druhý den silniční závod s hromadným startem. V časovce si nejlépe vedl Ondřej Fierla, který na vítěze ztratil 1´8“ a byl klasifikován na 5. místě. Do první desítky se vešli ještě osmý Tonda Lant a Lukáš Papula (9.). Závodu se ve své kategorii mladších žáků zúčastnil také člen naší mládežnické základny Radim Husička, který obsadil osmé místo. Nastoupil také do nedělního závodu s hromadným startem, kde v mladších žácích vybojoval krásné třetí místo. Z dospělých se nejlépe dařilo Václavu Prejdovi, který byl celkově pátý (1. v kategorii U23). Zbytek týmu dokončil v hlavním poli.

Druhý závod Českého poháru se konal v Kyjově, kde se také letos uskuteční Mistrovství ČR+SR. V závodě, kdy jelo hlavní pole dlouho pohromadě, rozhodl nástupem v posledním stoupání o svém vítězství Tomáš Koudela z týmu Tufo Prostějov. Naši Ondřej Fierla a Lukáš Papula dokončili v hlavním poli.